O nás     Blog     Kontakt

Objednávky aj na (+421) 948 073 915

        Instagram

Protislnečné fólie na okná

Protislnečné fólie na okná

Protislnečné fólie na okná predstavujú vynikajúce riešenie na ochranu pred škodlivým UV žiarením a zlepšenie vnútorného prostredia proti slnku a teplu. Tieto fólie sa aplikujú na vonkajšiu stranu okien s hlavným cieľom chrániť interiér pred prehrievaním spôsobeným slnečným žiarením. Ich výhodou je vysoká efektivita a jednoduchosť použitia, čo vám umožňuje udržiavať príjemne chladné prostredie v miestnostiach. Ak túžite po spôsobe, ako znížiť náklady na klimatizáciu a zároveň vylepšiť prostredie vnútri vášho domova, bytu alebo kancelárie, solárne fólie sú ideálnym riešením.

Novinka Akcia Nízka cena

Prezentačné produkty

Fólia na sklo Hanita Silver 20 Xtra

od 21.24 € 28.68 €

Novinka Akcia

Prezentačné produkty

Fólia na sklo Hanita Silver 35 Xtra

od 22.56 € 30.47 €

Novinka Prémiový produkt

Prezentačné produkty

Fólia na sklo Hanita XTRM SkyLite S20X

od 59.71 € 80.62 €

Novinka

Prezentačné produkty

Fólia na sklo Hanita XTRM Silver 20X

od 58.99 € 79.64 €

Protislnečné fólie na okná domu aj bytu

Protislnečné okenné fólie sú založené na jednoduchom princípe, ktorý nevyžaduje žiadnu dodatočnú mechaniku ani elektroniku na ich fungovanie. Tieto solárne fólie sa vždy inštalujú na vonkajšiu stranu skla. Funkcia protislnečných fólií  na oknách spočíva v absorbovaní a odrazovaní časti tepelnej slnečnej energie. Fólia absorbuje a odráža určité množstvo tepla, ktoré je potom oddelené od vnútorného prostredia. Týmto spôsobom teplo nemá možnosť preniknúť cez sklo s fóliou dovnútra a miestnosti sa nezahrievajú nadmerným slnečným žiarením. Percento absorbovanej a odrazenej solárnej energie závisí od typu fólie. Všeobecne platí, že čím je fólia viac tónovaná a reflexná, tým lepšie dokáže absorbovať a odrážať teplo. Napríklad fólia na sklo Hanita XTRM Silver 20X.

Fólia na okno proti slnku, ktorá šetrí vašu peňaženku

Práve v letných mesiacoch dochádza až k neúmernému vyhrievaniu obytných aj komerčných priestorov. Na okná, výlohy alebo na presklené plášte budov, intenzívne dopadá tepelné slnečné žiarenie. Teplo následne prechádza cez presklenie do interiéru a vyhrieva priestory. Akonáhle teplo prenikne do interiéru, kumuluje sa a následne je možné teplotu v miestnostiach znížiť iba použitím chladiacej klimatizačnej  techniky. Zjednodušene povedané, pokiaľ sa nám teplo dostane dovnútra, nemôžeme toto teplo nijako dostať prirodzene von, kým sa vonku neochladí. V domácom alebo pracovnom prostredí je potom až do neskorých hodín nepríjemné teplo.

Inštalácia fólií na okná, ktoré chránia pred slnkom, prináša významné výhody a pomáha znížiť náklady na klimatizáciu. Protislnečné fólie a tieniace fólie na okná môžu poskytnúť efektívne riešenie pre celkovú potrebu chladenia interiéru, a to bez nutnosti inštalácie alebo nadmieru využívať klimatizačné zariadenia počas horúcich dní.