O nás     Blog     Kontakt

        Instagram

Protislnečné fólie na okná domu

Fólie na okná domu. Ako ich nalepíte svojpomocne.

Ak ste už niekedy hľadali spôsob, ako zlepšiť vnútornú klímu svojho domu jednoducho a za menej peňazí určite ste narazili na solárne fólie. Tieto fólie na okná domu prinášajú niekoľko výhod, ako je napríklad redukcia oslnenia, UV ochranu a blokáciu tepla smerom dnu.

Fólie na okná domu. Ako ich nalepíte svojpomocne.

Ako nalepiť fólie na okná domu svojpomocne? Tu je návod, ktorý vám pomôže dosiahnuť úspešnú inštaláciu v pohodlí vášho domova.

Príprava je základ

Predtým než sa pustíte do inštalácie UV fólie na okná, uistite sa, že máte všetky potrebné nástroje pripravené. Budete potrebovať solárne fólie, nožík, sprejovú fľašu, stierku, meter a rebrík. Toto všetko nájdete v našom inštalačnom sete, ktorý si môžete pohodlne objednať. 

Fólie na okná domu a ich správny výber

Správny výber solárnej fólie je kľúčovým krokom. Existuje mnoho typov fólií s rôznymi vlastnosťami a úrovňami priepustnosti viditeľného svetla (VLT). Vyberte si preto protislnečné fólie na okná, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám a preferenciám. Na našom e-shope nájdete niekoľko možností a môžete si vybrať fólie na okná proti prechodu tepla dnu, ktoré vám vyhovujú. My vám ponúkame v rámci ceny formátovanie na mieru, stačí nám rozmery vašich okien upresniť pri objednávke. Ušetrí vám to rezanie na skle okna.

Okenné fólie inštalujte len na 100% čisté okno

Dôležitým krokom je dôkladné čistenie okien pred aplikáciou fólie na sklá. Tento krok nepodceňte a okno poriadne umyte aj dva až trikrát.  Najlepšie ak okná po celej ploche precízne očistiť škrabkou na sklá. To zabezpečí odstránenie nečistôt, ktoré sú prischnuté  a handričkou by ste ich len ťažko odstránili. Uistite sa, že povrch okna je bez prachu, nečistôt alebo mastných odtlačkov prstov, pretože tieto nečistoty môžu spôsobiť vznik bublín alebo zvrásnenia fólie.


Kedy je ideálny čas na inštaláciu fólie na okná domu

Inštalácia externej fólie na okná domu sa odporúča, ak teplota vonku neklesne pod 13 stupňov celzia. Nočné teploty nemôžu týždeň po aplikácii klesnúť pod 7 stupňov celzia.

Aplikácia fólie na okná domu

S čistým a pripraveným pracovným priestorom môžete začať inštaláciu solárnej fólie na okná. Umyté, pripravené okno postriekajte saponátovou vodou. Odstráňte ochrannú vrstvu z lepiacej strany fólie a lepiacu stranu tiež postriekajte. Pomaly aplikujte fóliu na okno a postupujte zhora nadol. Na vytlačenie vody použite stierku na vyhladenie akýchkoľvek bublín alebo vrások.

Snažte sa vytlačiť 90 až 95% vody od stredu k okrajom. Na záver celú plochu pretrieme papierovým obrúskom. Po inštalácii sa okno môže zdať zahmlené, toto zafarbenie do 48 hodín zmizne a sklo zostane priehľadné. Pri samotnej aplikácii vám bude nápomocný náš set na aplikáciu fólií, ktorý si zakúpite na našom e-shope. Nájdete v ňom všetko potrebné ako: rezací nôž, aplikačnú tekutinu, stierku na vytlačenie bublín. 


Teraz, keď už viete, ako sami efektívne nainštalovať fólie na okná domu, zvážte, či sa chcete pustiť do tejto zaujímavej úlohy alebo radšej zveríte inštaláciu profesionálom. Ak preferujete spoľahlivý výsledok a nechcete riskovať neúspešnú inštaláciu, môžete sa obrátiť na nás. 

Kontaktujte nás ešte dnes a zistite, ako vám profesionálne nainštalovaná solárna fólia môže pomôcť ušetriť peniaze. Dúfame, že tento návod vám pomôže pri inštalácii solárnych fólií na vaše okná a že sa vám podarí vytvoriť príjemné prostredie vo vašej domácnosti.


Newsletter

Prihláste sa do newslettra pre najlepšie ponuky

Grafický návrh

Potrebujete grafický návrh? Radi Vám pomôžeme.

Chcem návrh

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať